• Mária Pitoňák

Je krásne zažiť prekvapenie...

Updated: Sep 26, 2018Celý život sa stretávame s prekvapeniami, niekedy sú menšie, niekedy sú väčšie...

Viac - menej ich máme radi a prajeme si zažiť ich naplno.

Stretávam sa s mnohými ľuďmi a myslela som si, že už ma nič extra neprekvapí.

Môže sa to stať aj vtedy, keď ste síce pripravení na všetko, ale...príde to.

V mojich rodných Michalovciach som bola navštíviť jedno zariadenie, kde sa stretávajú starší ľudia a trávia spolu čas. Prišla som na kávu, no skončili to pri ženských veciach, kráse a pohode na duši.

A tu to všetko začalo.

Mojim prvým prekvapením bolo, že dámy vo veku od 70 do 86 prejavili záujem o moje skúsenosti a aktívne sa zapájali do debaty. Och, vyskúšali všetky krémiky, masky a veruže si pospomínali aj na svoju mladosť. Dievčatá pekne asistovali, no dámy chceli všetko ovoňať, uchytiť a komentovať. Cítila som sa, akoby som bola ja na ich "hodinke krásy".

Druhým prekvapením bolo aj to, ako medzi sebou začali rozprávať, že masky, ktoré skúšali chcú mať doma na poličke.

No to nebolo všetko, tretie prekvapenie sa dalo prirovnať aj tretiemu oriešku pre Popolušku, kde sa zjavili prekrásne šaty na ples. Ja som zvedavá ako sova a tak mi nedalo spýtať sa, že prečo chcú zmeniť svoj postoj k pleti?

Odpoveď mi vyrazila dych. VEĎ EŠTE ŽIJEME...

Nezmohla som sa na slovo, no pamätám si, že sme sa objali. Na chvíľu, za ktorú ďakujem, som sa cítila ako malé dieťa v náruči svojej matky, ktorá ma upokojuje, aby som sa nebála žiť.

Táto veta vo mne rezonuje neustále a myslím, že ešte dlho bude. Keď niekedy budem váhať rozhodnúť sa, spomeniem si na túto dámu, ktorá mi odovzdala recept na život. Presvedčila ma, že robiť si radosť a mať rád sám seba nie je vôbec obmedzené vekom.

Je len na nás.... ako sa rozhodneme.

50 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2023 by EDEN LOWE. Proudly created with Wix.com

monalizaface.sk​@gmail.com

0917 522 583