• Mária Pitoňák

Oddych pre moje bunky

Updated: Sep 5, 2018


Je krásne horúce leto.

Človek by povedal, že v horúčave nám veľmi nechutí.

No ja, ak mám byť úprimná, vždy v lete zjem toho akosi viac. Niežeby v iných ročných obdobiach nebol dôvod na stretávanie sa s ľuďmi, ale teraz akosi pri grilovaní na dvore veľmi nerátame, koľko toho dokážeme zjesť. Najradšej mám grilovanú zeleninu, ale aj tej sa dá prejesť.

Včera v noci som sa rozhodla, že nebudem dnes jesť. V tej chvíli mi napísala priateľka z Martina, že sa prejedla a že zajtra asi nebude jesť. Potešilo ma to, že naše myšlienky boli rovnaké.

Táto moja skúsenosť s oddychom od stravy nie je moja prvá. Vždy, keď som sa takto rozhodla, mala som pocit slobody. Hlavne vtedy, keď som na cestách a nemusím riešiť stravu, iba dostatok vody. Je to pocit, kedy dáte svojim bunkám oddych, ako hovorí a môžem myslieť na iné veci. Akosi som bližšie sama k sebe.

Na spracovanie stravy potrebujem energiu a keď ju moje telo nepotrebuje práve tam, tak sa presúva inde.

Jooj, ťažko ma vtedy zastaviť, robím veci, ktoré som dlhšiu dobu odkladala, tak ako aj písanie blogov... To, že pri oddychovaní mojich buniek sa cítim dobre, nie je ani vedeckého pohľadu nič nové. Inšpiráciu som našla v období, keď sme s partnerom prechádzali na vitariánsku stravu. U mňa to funguje tak, že zníženie denných dávok jedla pokladám za prevenciu pred civilizačnými chorobami a aj za cestu k životnej vitalite.

Cítim sa skvelo.

Vyskúšajte!!!

Všetko je to v hlave...

92 views0 comments

Recent Posts

See All

© 2023 by EDEN LOWE. Proudly created with Wix.com

monalizaface.sk​@gmail.com

0917 522 583